neděle 20. října 2013

Liebster Award -TAG


Byla jsem díky  GiraffeAndy nominována do TAGU Liebster Blog Award, kterého se velmi ráda zúčastním a GiraffeAndy moc děkuji.

 PRAVIDLA:
- řekněte 10 věcí o sobě
- odpovězte na 10 otázek, které vám položil/a blogger/ka, jíž jste byli nominování
- vymyslete 10 otázek pro ty, které budete nominovat
- nominujte 5 bloggerů, kteří mají méně než 200 pravidelných čtenářů
- informujte bloggery o tom, že jste je nominovali

10 VĚCÍ O MNĚ:

1) Jsem velký fanoušek nadpřirozených a akčních filmů. Doslova na nich ujíždím..

2) Miluji zvířata. Mým snem je vlastnit tygra nebo pumu =D. Nesplnitelný sen.

3) Mám velmi ráda rébusy, křížovky, sudoku a hádanky.

4) Naprosto ujíždím na některých seriálech: Supernatural a Sherlock jsou teď na nejvyšší příčce.

5) Moje knihovna obsahuje téměř 400 knih, z toho jsem téměř polovinu ještě nečetla. Hlavně že mi ty knihy leží na poličce.

6) Zbožňuji rockovou hudbu. Nejvíce si potrpím na skupiny jako jsou Skillet, Red, Three Days Grace, Poets of the Fall a Imagine Dragons. Občas to trochu namixuji, ale rock je moje priorita, zvládám i lehký metal.

7) Nejsem fanoušek knih od českých autorů. Mám doma jen dvě knihy české spisovatelky a to jsou Odstíny života od Lusy Adams a Znamení vlka od M.T.Majar.

8) Už odmala si schovává různé vzpomínkové předměty: fotky, deníky, přívěšky, kresby a plyšáky. Mám toho už fůru. Nic nevyhodím..

9) Stěny mého pokoje zdobí plakáty z mých oblíbených filmů a seriálů. Ani mě neušetřilo šílenství ohledně Twilight.

10) Jsem jediný člověk, který u nás doma čte. Rodiče nechápou, kde se to ve mě vzalo.

ODPOVĚDI NA OTÁZKY:

1) Čteš ráda odmalička nebo si se čtením začala později?
Moje čtecí mánie začala v mých 14 letech, tedy před 6 lety. Do té doby jsem čtení doslova nenáviděla. Do té doby jsem nikdy nenavštívila knihovnu, ani knihkupectví. 

2)Co tě přivedlo ke čtení?
Ke čtení mě přivedla kamarádka, která mi tehdy půjčila na přečtení Letopisy Narnie. Poté se dostal do oběhu první film ze série Twilight, po kterém jsem si zatoužila přečíst i knižní předlohu. Po čtyřech knihách   Twilght jsem se pustila do Vampýrské akademie a už mi nebylo pomoci. =)

3) Pozoruješ nějaký "vývoj" ohledně tvého čtenářského vkusu? Jsou třeba žánry, které si dříve vůbec nečetla a teď je máš ráda a naopak?
Takový vývoj jsem opravdu zaznamenala. Dříve jsem se hodně zaměřovala na knihy s upíří tématikou. Doslova jsem je hltala. Dnes sáhnu spíše po nějaké vlkodlačí, andělské nebo čarodějné knize. Nejradši ovšem mám když je to mix všeho. V mixu překousnu i upíry. Andělské knihy jsem dříve také odmítala. Ovšem s příchodem série Zavržený se můj pohled na tyto knihy zcela změnil. Mou nynější prioritou se staly dystopie.
Jediné co opravdu nesnáším jsou bezduché romány červené knihovny, vyjímaje pouze PARANORMÁLNÍ romance a knihy typu Fifty Shades, které jsou trochu obohaceny.

4)Jak tě vlastně napadlo založit blog o knihách?
Vlastně to bylo celkem jednoduché. Jako jediný člen u nás doma čtu. Většina mých přátel nedržela knihu v ruce, tudíž jsem neměla s kým sdílet své zážitky ze čtení, nové informace o vycházejících knihách a další zajímavosti. Nebylo co řešit. Založila jsem blog a na něj to vše hodila.

5)Jaký je tvůj oblíbený formát knih? (Hardback/paperback, s přebalem/bez?)
Přiznám se, že tato otázka je pro mě docela těžká. Hardback je bytelnější. Nedokáže se rychle poškodit, ale zase je těžší a neforemný. Oproti tomu paperback je lehčí, lépe zapadne do ruky a dá se dobře skladovat v kabelce. Nevýhodou je  ovšem jeho poškození, ke kterému u mě občas dochází.
Mám ráda knihy s přebalem, vždycky se pod ním skrývá nějaké tajemství. Je co objevovat. Je pro mě ale nepraktický. Většinou knihu čtu večer v posteli a špatně se mi s přebalem drží, takže jej stejně musím sundat.
Knihy bez přebalu jsem pro mě určitě lepší.

6)Jak se stavíš k elektronickým knihám? Je to dobrá věc nebo ne?
Popravdě nejsem fanoušek elektronických knih, tudíž ani čteček. Mám ráda, když si mohu na knihu sáhnout, prohlédnout si ji ze všech úhlů a otáčet stránky. Mám zbožňuji ten okamžik, když jí hledám místo v knihovně a ona ještě voní novotou. To se mi s elektronickou knihou stát nemůže.
E-knihu jsem přečetla pouze jednou v životě. Byl to druhý díl Mediátora od Meg Cabot. Trvalo mi to téměř dva měsíce a občas jsem z toho byla na nervy. E-knihy pro mě prostě NE!

7)Převládají v tvé četbě naši nebo zahraniční autoři? Pokud zahraniční , je jich víc z Evropy nebo z Ameriky?
U mě jednoznačně vládnou zahraniční autoři a to převážně z Ameriky. Nesnáším české knihy, pouze Odstíny života, které jsem již zmiňovala. V Americe je velké množství autorů, kteří se zajímají o nadpřirozená témata. Těžko najdu v ČR autora, který píše třeba dystopie a dobré paranormální romance. 

8)Co ty a povinná četba?
Knihy do povinné četby jsem měla téměř všechny ráda. Přečetla jsem všech 20 a minimálně 15 se mi jich opravdu líbilo. Neměla jsem s četbou problémy.

9)Kolik knih jste schopni koupit za jeden měsíc? Kde knihy kupujete víc - na internetu nebo v kamenných obchodech? 
Počet nakoupených knih se různí. Záleží na penězích, na vycházejících titulech a čase.
V jeden měsíc jsem schopná koupit dvě nebo tři knihy, v dalším třeba 15. opravdu je to různé. Držím se hranice 10. 
Knihy kupuji jak přes internet, tak i v knihkupectví. Většinou to bývá půl napůl. 

10)Využíváš městské knihovny? Jaké knihy si případně půjčuješ?
Popravdě do knihoven zrovna moc nechodím. Mám doma tucty nepřečtené četby. Knihovny jsem navštěvovala hlavně kvůli povinné četbě. Když už do knihovny zavítám, tak si jednoznačně půjčuji fantasy nebo sci-fi. Právě teď bych si chtěla vypůjčit Hru o trůny.

Jelikož jsem už nenašla žádné vhodné bloggery k nominaci, bohužel jsem toto velmi podstatné pravidlo musela porušit. Za což se omlouvám. 

2 komentáře:

  1. V Horažďovicích bydlí jeden pán, který má pumu a dvě lvice.. Chodí si s nimi v klidu po městě na pricházku. :D ;)

    OdpovědětVymazat