středa 25. února 2015

Kino: Padesát odstínů šedi

Letos jsem v únoru poprvé navštívila kino a samozřejmě to muselo být něco extra...
Vyrazila jsem se sestřenkou na Padesát odstínů šedi a mám zase nějaký zážitek..Zda dobrý či špatný, se dozvíte z mého článku..

Samozřejmě bylo kino na prasknutí..Převážnou část osazenstva samozřejmě tvořila ženská část populace, na tom není nic překvapivého. Více mě překvapilo, kolik mužů se na promítání dostavilo. Převážně to bylo samozřejmě z donucení svých partnerek, či se možná chtěli něčemu přiučit..To ale odbíhám =D..

Jako většina jsem četla knihu a měla jsem od filmu své specifické nároky...
Prvně musím říct, že mě velmi potěšilo, že byla dodržena velká část předlohy.. Byly použity i některé důležití detaily a hlavně jsem se několikrát od srdce zasmála..
Také musím velmi pochválit soundtrack!!!


Obsazení:
V roli Anastasie Steelové se nám představila Dakota Johnson. Ta mi nebyla známá, až jsem si na ČSFD.cz y prohlédla její filmografii, zjistila jsem, že se objevila ve filmech jako 21 Jump Street, Need For Speed a Netvor.. Dakota se mi perfektně hodila na roli Any a ve filmu to jen potvrdila.

Roli Christiana Greye získal Jamie Dornan, kterého jsem si také proklepla a zjistila, že se objevil v mém oblíbeném seriálu Once Upon a Time. Zahrál si zde roli šerifa-vlkodlaka, který ovšem hned v 1.sérii zahynul. Jakto, že jsem ho nepoznala? V OUaT měl značný vous..

Musím se přiznat, že už když jsem četla první knihu představovala jsem si do role Greye Matta Bommera, tudíž mě Jamie v propagaci zrovna nenadchnul, ale ve filmu už na mě coby Christian působil dobrým dojmem..Nakonec jsem s Greyem spokojená.

Mezi dalšími se v malé roli objevila i Rita Ora, kterou snad nemusím více přibližovat.

Obsah:
Představte si příběh o Popelce. Ona obyčejná dívka, která proplouvá životem. On miliónový princ, který má poněkud výstřední chutě. Samozřejmě se za určitých okolností prolnou jejich životy. Ona je jím zcela uchvácená, on hledá další oběť svých choutek. Tak se stane, že přeskočí jiskra a vše se chvíli zdá jako sen.
Pak ovšem přijde realita (nebo spíše smlouva?), která vše zhatí.
Popelka chce svého prince milovat a chce jej se vším všudy( procházky při měsíčku, kino, večeře), princ už ovšem z této představy není dvakrát nadšený.
Princ se snaží Popelce vnutit smlouvu, aby už konečně mohli společně navštívit jeho "hernu".(Playstation tu ovšem nehledejte.) Popelka je však velmi nerozhodná a podpis oddaluje co nejvíce. Prince miluje, ale jeho chutě ji poněkud děsí.
Princ příliš nadržený, se po několika neúspěšných pokusech ukecat Popelku k podpisu, poruší pravidlo a přece jen ji do červené mučírny vezme.
Jednou, dvakrát, třikrát a poté už smlouva ustupuje do ústraní.
Následuje večeře s princovou rodinou, romantické výlety letadlem, ale stále mezi nimi něco stojí. Jakýsi duch z minulosti, který nedovolí princi se posunout dále..
Jak to tedy dopadne? Nápravou prince? Svatbou?
Prozradím vám jen to, že tento snímek happyend nemá!! Kdo četl, ví oč jde!

Velkým plusem filmu je skvělý soundtrack!

Film rozhodně má čím zaujmout. Myslím, že množství milostných scén je přiměřené, v knize se mi kolikrát zdálo, že prakticky nedělají nic jiného. Snímek se nestal mou novou obsesí, tudíž nepohltí, ale neurazí..
Pokud by snad vznikla dvojka (klevetí se o tom), tak ji budu chtít vidět!
1 komentář:

  1. Nehovorí sa náhodou, že sa natočia všetky tri časti?.. Alebo si to len možno namýšľam :) :D
    Každopádne.. film by som si veľmi chcela pozrieť a povedať si naň svoj vlastný názor ale čakám až sa bude dať pozrieť online aspoň v nejakej tej dobrej kvalite.. nemám ešte 18, takže by ma do kina na to nepustili a mamča na to chce ísť ale nechce ma vziať. Mám 15, vraj to nie je nič pre mňa ._. :DD nevadí, budem rebel a pozriem si to doma :D
    Pekná recenzia :)

    www.readingbookswithlove467.blogspot.sk

    OdpovědětVymazat