pátek 13. července 2012

Ukončené série v mé knihovně (2)

Rozhodla jsem se zařadit novou rubriku, která se ze bude objevovat nepravidelně - to jest až budu mít čas a chuť. Cílem je zveřejnit série, které jsou uzavřené - nepočítají se novely - a máte je ve své knihovně. Bude se jednat o vlastní zhodnocení série(bez spoilerů). Závěrem bych vždy ráda přidala fotku.
Dnes jsem zvolila sérii Stmívání.
1.díl Stmívání
Isabella Swanová se stěhuje do Forks, městečka ve státě Washington, kde neustále prší. Zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější a beznadějnější místo - až dokud nepotká tajuplného a přitažlivého Edwarda Cullena, který doslova obrátí její život vzhůru nohama. Do Isabellina příjezdu Edward úspěšně tajil před obyvateli městečka svou upírskou osobnost. Ale nikdo není v bezpečí, zvláště Isabella, člověk, který je Edwardovi nejdražší. Milenci však balancují na ostří nože - mezi touhou a hrozným nebezpečím.


2.díl Nový měsíc
Pro Bellu Swanovou je jedna věc důležitější než sám život: Edward Cullen. Ale zamilovat se do upíra je daleko nebezpečnější, než si Bella dovede vůbec představit. Zejména když se seznámí s rodinou, jejíž příslušníci se mohou změnit ve vlkodlaky, nesmiřitelné zabijáky upírů. Edward a Bella si uvědomují, že jejich vztah ohrožuje vše, co je jim drahé a že jejich potíže vlastně teprve začínají… 
Statisíce čtenářů na celém světě uchvátil v roce 2005 bestseller Stephenie Meyerové Stmívání. V pokračování nazvaném Nový měsíc autorka dodává další neodolatelnou kombinaci milostného příběhu a napětí s fantastickou zápletkou. Tato vášnivá, strhující a hluboce dojemná upírská milostná sága míří k literární nesmrtelnosti. 

3.díl Zatmění
Isabella se stěhuje k otci do městečka Forks ve státě Washington. Zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější a beznadějnější místo – až dokud nepotká tajuplného a přitažlivého Edwarda, který doslova obrátí její život vzhůru nohama. Do Isabellina příjezdu Edward úspěšně tajil před obyvateli městečka svou upírskou osobnost. Později však do Isabellina života vstoupí také Jacob, chlapec s vlkodlačími předky. Vlkodlaci a upíři jsou však nesmiřitelní nepřátelé a Edward s Jacobem toto nepřátelství nedokáží odložit ani z náklonnosti k Isabelle. A tak se Isabella musí mezi nimi rozhodnout…

4.díl Rozbřesk
Být bezvýhradně a neodvolatelně zamilovaná do upíra je pro Bellu Swanovou splněným snem a zároveň noční můrou, jež se nebezpečně propletá s realitou. Bellu, zmítanou prudkou vášní k upírovi Edwardu Cullenovi a zároveň upřímnou náklonností k vlkodlakovi Jacobu Blackovi, čeká bouřlivý rok plný pokušení a ztrát. V něm se musí s konečnou platností rozhodnout, zda vstoupí do temného, ale lákavého světa nesmrtelných, nebo zda bude žít plnohodnotným lidským životem. Nevyhnutelnost tohoto rozhodnutí se vine celým Belliným příběhem jako červená nit, na níž visí osudy obou kmenů. A jakmile se Bella rozhodne, dojde k celému řetězu nečekaných událostí, jež mohou mít nedozírné následky. Budou vlákna Bellina života – objevená ve STMÍVÁNÍ a poté roztřepená a potrhaná v NOVÉM MĚSÍCI a ZATMĚNÍ – zničena v okamžiku, kdy se zdá, že se opět zahojí a spojí dohromady…?

Moje hodnocení:
Twilight sága? Jako snad každý fanoušek jsem si sérii zamilovala. 
Právě díky Stmívání začala moje čtecí mánie a jsem za to velmi vděčná. Stmívání byla moje první upíří kniha a díky tak dobrému začátku jsem dnes zde. Knihy jsou velmi procítěné, skvěle psané a strhující. 
Od Rozbřesku jsem se nemohla odtrhnout a málem pročetla celou noc. Musela jsem prostě vědět, jak to dopadne a že mě to velmi překvapilo.
Knihy velmi doporučuji těm, kteří stále váhají a těm, kteří tvrdí, že je zbytečné to číst, když jsou filmy. Za tuto větu bych vraždila! Opravdu to není ztráta času..
Obaly série nejsou nejhorší, obal Zatmění mě sice vždy dostane, ale většinou to překousnu. Do budoucna bych si chtěla pořídit knihy s originálními obálkami, ty jsou totiž dokonalé.


2 komentáře:

  1. Moje řeč,miluju Stmívání,vždycky to tak bylo a bude,to to všechno odstartovalo a u mě to ještě nic nepřekonalo.

    OdpovědětVymazat
  2. Tak u mě je to naprosto stejné - tato série odstartovala po dlouhé době mé čtení knížek.
    Filmy z téhle série mě dostaly a prostě jsem chtěla vědět jak to dopadne. Tak jsem sáhla po Rozbřesku a začetla se. Zjistila jsem, že filmy jsou sice fajn, ale oproti knihám postrádají spoustu detailů a občas i logickou návaznost. Určitě stojí za přečtení i další díly ze série - Midnigh Sun (Stmívání z pohledu Edwarda) a Krátký život Bree.
    A po pravdě, trošku se teď bojím podívat se na plánovaný poslední díl, protože z nejnovějších teaserů, které jsou doposud k vidění, dopadne film úplně jinak než v knize.

    OdpovědětVymazat